Інтер’єр домашньої бібліотеки

Інтер’єр домашньої бібліотеки


 • Дизайн інтер'єрів Львів

  Дизайн інтер'єрів Львів

 • Дизайн інтер'єрів Львів

  Дизайн інтер'єрів Львів

 • Дизайн інтер'єрів Львів

  Дизайн інтер'єрів Львів

 • Дизайн інтер'єрів Львів

  Дизайн інтер'єрів Львів

У дореволюційній Росії мати власну бібліотеку вважалося необхідністю. Звісно, її багатство та розміри залежали від соціального та матеріального статусу власника, проте власну бібліотечку старались організувати і бідні студенти, і комерсанти-початківці, і небагаті поміщики. Багатство духу шанувалося значно більше за матеріальний стан. Домашня бібліотека була місцем для роздумів та спокою. Там же проводились і вечірні бесіди, і писалися листи коханим, і підписувалися документи. У великих та багатих будинках роль бібліотеки виконував кабінет глави сімейства. Бідніші цінителі книг влаштовували бібліотеку у кутках вітальні. Соціальні бурі знищили таке поняття, як «домашня бібліотека» як пережиток буржуазії. Громадські бібліотеки, звісно, не змогли принести того шарму, що був у домашніх.  Але навіть під час побутової тісняви, люди продовжували купувати книги, тримали їх де тільки могли: під сходами, на етажерках, на частинах стін під стелею в коридорі та навіть на кухні.

Проте, зараз інші часи, і ми можемо дозволити собі більше простору для нашого улюбленого заняття – читання, та навіть створити для нього особливий настрій та інтер’єр. Власна бібліотека допоможе виразити вашу інтелектуальність та духовність. Ваші книги та ваше ставлення до них скажуть про вас багато.

Бібліотеки відродились, але також набули нових якостей. Це один із наслідків технічного прогресу – книга перестала бути єдиним джерелом інформації. Багато документів та книг можуть бути відтворені на екрані. Бібліотеки переродились у медіатеки. Ми колекціонуємо також  DVD-диски із фільмами, диски з музикою та аудіокниги. Бібліотека та медіатека споріднені із домашнім кінозалом, кабінетом, ігровою кімнатою.

Для домашньої бібліотеки найголовніше – правильно організувати світло. Як і денне,так і штучне. Якщо із денним все просто – світло не повинно вас сліпити, то до вибору штучного освітлення варто підійти з розумом. Детальніше про світло у інтер’єрі читайте у нашій статті тут.

Також, слід уважно підійти до зонування простору. У домашній бібліотеці не повинно бути багато всього. Зручно розташуйте столики, диван, шафу. Пам’ятайте про банальний порядок. Книги люблять упорядкованість та чистоту. Розподіліть книги по авторах та по жанрах.

Сучасні меблі для бібліотек удома можуть бути повною протилежністю своїм традиційним зразкам. Взагалі, стелаж для книг – дуже поширений тренд у дизайнерів меблів, і багато хто з них презентував свої бачення цих меблів. Тому при виборі меблів для вашої бібліотеки у вас не повинні виникнути труднощі з підбором. Хоча, можна обійтись і без крутих меблів, дуже стильно виглядають, наприклад, чорні стелажі у поєднанні з білими стінами, білою скульптурою і точковим підсвічуванням. Просто та стильно. А темно-зелений колір стелажів у поєднанні з темними меблями з натурального дерева, світлою стелею і світлим килимом на мозаїчному паркеті додають інтер’єру бібліотеки і сучасність і благородство.

Сподіваємось, що при облаштуванні власної бібліотеки ви скористаєтеся нашими порадами!

Коментарі відсутні.

Залишити коментар

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: