Колір в дизайні інтер’єрів

Колір в дизайні інтер’єрів


  • Дизайн готельних номерів

    Дизайн готельних номерів

  • Правила дизайну

    Правила дизайну

Цей урок присвячується і призначається всім тим, хто вирішив самостійно пофарбувати кімнату, а потім жахнувся від результату. Усім тим, хто ще планує це зробити, але хоче професійної поради. Та і загалом усім любителям дизайну. Сьогодні ми поговоримо про колір. Про головний та найпростіший спосіб перевтілення будь-якої кімнати.
Колір проникає практично у кожну сферу нашого життя. Здатність розпізнавання кольору – це одна з головних здатностей зору, який, у свою чергу, є найважливішим чуттям. У людському оці є біля 37 мільйонів рецепторів, які відповідають за розпізнавання кольорів.

Читайте також: Простір в інтер’єрі – найдивовижніша та найдорожча демонстрація розкоші. Правила створення простору

Колір впливає на безліч аспектів нашого життя: настрій, здоров’я, гормони, апетит та інше. Є навіть наука, яка займається вивченням впливу забарвлення на організм. Деякі кольори впливають однаково на всіх, а от наше ставлення до барв індивідуальне, і рішення, які кольори любити, а які ні, ми приймаємо ще в дитинстві. І це дуже цікаво, адже ще до того моменту коли ми візьмемо палітру з кольорами задля того, щоб підібрати потрібний для кімнати, ми вже на підсвідомому рівні вибрали свій улюблений, який не завжди може підійти для вашого дому, наприклад, якщо це золотисто-лимонний.

До вашої уваги правила, які допоможуть вам у виборі потрібного кольору для приміщення:

Перше і найголовніше правило: дослідіть кімнату. Дослідіть світло, яке туди потрапляє та розміщення кімнати стосовно сторін світу. Колір, взагалі, сприймається через кількість світла, яке він поглинає або відбиває. Якщо пофарбувати тьмяну спальню та світлу кухню одним кольором, він буде виглядати зовсім по-різному. Міняється відтінок і на протязі дня. Якщо у вашу кімнату потрапляє небагато світла – сміливо фарбуйте живими та яскравими кольорами. Якщо ж навпаки, то використовуйте більш бліді відтінки. Кімнати з північної сторони будинку здаються темними та холодними, з південної – навпаки.
Друге стосується типу фарби. Тут все просто: матова поглинає, глянцева відбиває.
Третє – залежить від використання кімнати, її призначення. Для кожного випадку є свій колір. Жвавим сімейним кухням чудово підходить холодний розслаблюючий колір. Самостійним та зайнятим людям підходять теплі та насичені кольори. Дехто помилково вважає, що у ванній добре виглядають яскраві та навіть кричущі кольори. Звісно, це не так. Що стосується спальні, добре подумайте, чи заснете ви у маніакальному червоному або жовтому. Насичені кольори підходять для місць, які мало використовуються, наприклад для коридору.
Для того, щоб створити затишок у кімнаті, підбирайте кольори які би створювали відчуття комфорту та виходили би на перший план в усьому інтер’єрі. Колір може зігрівати, піднімати настрій, присипляти.
Колір – це також інструмент впливу. Ви колись звертали увагу на кольори у фаст-фудах? Там використовують світлі столи, відбиваючі поверхні та багато яскравих кольорів. Оранжевий, червоний, жовтий. Хоча спочатку ці кольори і здаються гостинними та комфортними, це не єдині їх якості. Вони не дають розслабитися, тримають нас у тонусі, щоб ми швидше поїли, та наше місце зайняли інші покупці. А от, наприклад, начальник американської тюрми Алькатрас пофарбував усі камери у блідо-зелений колір із ціллю заспокоєння ув’язнених.
Індустрія фарб – це багатомільйонний бізнес. Зараз ви можете вибирати потрібний вам відтінок із понад 2000 кольорів. У рік у світі використовують 186 мільйонів літрів фарб. Вибрати з цього всього досить непросто.
У такому разі, дамо вам три поради. Перша і найголовніша – те що ви бачите в банці, відкривши кришечку – це не те що буде в результаті на стіні. Друга – замість того, щоб робити маленькі мазки, пробуючи фарбу, краще пофарбуйте велику картонку вибраним кольором та прикладіть у кут кімнати. І третя – при нанесенні фарби на зразок, перевірте скільки шарів фарби ви нанесли, повинно бути як мінімум два.
Зверніть увагу на контрастність. Деякі кольори контрастують один до одного і при поєднанні вони обидва виглядають дуже насичено. Наприклад, уявіть синій диван у жовтій вітальні. І жовтий, і синій виглядатимуть насичено, адже це контрастні кольори один відносно одного. Як і червоний з зеленим, синій з жовтим, оранжевий із фіолетовим.

Відтінки кольорів:

При створенні однотонного інтер’єру, де лише при детальному огляді помітна різниця у відтінках, можна недогледіти це і отримати, в результаті, бліду одноманітну кімнату. У такому разі спасінням стане текстура матеріалу.
І так, ми розібрались у тому як світло впливає на колір, як колір впливає на нас та у деяких інших немаловажливих аспектах. Залишилось розглянути, як кольори можуть впливати на архітектуру. Колір має властивість, при правильному виборі, виправляти проблеми з пропорціями кімнати та з висотою. Наприклад, у вас низька стеля і вам хотілося би підняти її, хоча би візуально. У такому випадку просто пофарбуйте стіну іншим від стелі кольором аж до самих країв окантовки – «вкрадіть» кілька сантиметрів у стелі. Тоді стіна візуально «підросте».
Існує також поняття «блок кольору». Це акцент на архітектурній деталі за допомогою насиченого, кардинально іншого кольору спрямованого в нейтральному напрямку. Звучить жахливо по-дизайнерськи? Але якщо задуматися, більшість із нас вже давно використовували цей прийом вдома. Наприклад, килими або великі кольорові вставки на стінах.

Колір та настрій дуже пов’язані:

– Червоний – яскравість та пристрасть;
– Рожевий – романтичний, але інколи шокуючий;
– Помаранчевий – радість та бадьорість;
– Жовтий – радісний та егоїстичний;
– Зелений – природний та гармонійний;
Синій – заспокоюючий та присипляючий, улюблений колір більшості людей, до речі. 
Колір, як і стиль, – річ дуже індивідуальна. 
Тож, який колір ваш?

Більше про правила використання кольорів Ви зможете дізнатись переглянувши дане відео: 

2 ответов

  1. […] Читайте також: Колір в дизайні інтер’єрів […]

  2. […] Читайте також: Колір у дизайні інтер’єрів  […]

Залишити коментар

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: