Нейтральні кольори в інтер’єрі

Нейтральні кольори в інтер’єрі


  • Нейтральні кольори в інтер'єрі

    Нейтральні кольори в інтер'єрі

  • Нейтральні кольори в інтер'єрі

    Нейтральні кольори в інтер'єрі

  • Нейтральні кольори в інтер'єрі

    Нейтральні кольори в інтер'єрі

Вміння володіти кольором – одне із найважливіших вмінь, яке вам знадобиться при створенні інтер’єру вашої мрії. Розповімо вам про «найпростіші», так звані нейтральні, кольори: чорний, сірий та білий.

Часто ці кольори трактуються як відсутність кольору зовсім. Вони рідко викликають якісь емоції, якщо, звісно, не використовуються у великих кількостях: багато чорного або сірого може пригнітити та викликати страх, а багато білого викликає відчуття порожнечі та самотності. Надмірне їх вживання інколи викликає навіть депресію. Тому вдома їх краще поєднувати з яскравими теплими відтінками. Не варто їх використовувати і на робочому місці, адже вони гальмують та знижують розумову діяльність.

Читайте також: Колір в дизайні інтер’єрів

Отже, по пунктах.

Білий колір дуже люблять дизайнери інтер’єрів за його унікальність та універсальність. Він містить в собі весь спектр веселки та разом із чорним та сірим становить особливу групу кольорів.

Білий – найчистіший, він символізує здоров’я, цноту, добро та істину. З іншого боку, він «відриває» від реальності, створює порожнечу.

Найкраще білий виглядає у маленьких кімнатах, адже він візуально збільшує кімнату. Білі стіни також створюють ефект невагомості та чистоти. Саме цей колір чудово акцентує увагу на картинах та меблях.

Велика кількість білого служить прекрасним фоном для підсилення будь-яких колірних акцентів. У спокійний білий інтер’єр впишеться рослинна атмосфера. Кольорові відтінки білого(кремовий, бежевий) чудово поєднуються з іншими м’якими тонами(пісочний, теракота, блакитний) утворюють гармонійний ансамбль в інтер’єрі. Ось чому кімната, оформлена переважно у світлих тонах, викликає у господаря більше позитивних емоцій.

Чорний.

Один із найскладніших кольорів.

Уся наша культура сприймає чорний як і колір жалоби, так і як колір елегантності. Чорний – колір таємниці, згадайте детективний жанр нуар, де якнайкраще поєднано ці дві риси.

Чорний, як не парадоксально, викликає відчуття захисту, розради, безкінечності, тиші. У великих дозах справляє враження агресивності. Цей тон дає відчуття ваги та глибини. Людям здається що фігури, пофарбовані у чорний колір, є важчими за фігури білого кольору.

Цей колір, традиційно, асоціюють із вишуканістю, професіоналізмом та принципами.

В оформленні інтер’єру чорний слід використовувати дуже обережно, він поглинає всі інші кольори. Але чорний може стати чудовим кольором для декору або зовнішньої обробки. Окремі включення у вигляді поєднань чорного та білого бувають дуже оригінальними. Інтер’єри з елементами чорного підходять для стриманих та зібраних людей.

Сірий. Елегантний та нейтральний.

Він – це рівновага між чорним та білим, змішане інь-янь. Нейтральність одним словом. Мало хто його любить, мало хто не любить. Сірий колір безпристрасний та повний власного достоїнства. Правда, йому не вистачає тепла, і це робить його трішки відстороненим та байдужим.

Інколи сірий непримітний, проте має багато можливостей. Саме цей відтінок ідеально сполучається з будь-яким кольором та тоном. Він просто повинен стати фоном для яскравої плями або поєднання інших кольорів. Можна сказати, що сірому не дуже добре даються соло, проте в хорі він неперевершений.

Світло-сірий діє м’яко, підносить психоенергетичний стан,готовність до контакту, заспокоює, умиротворяє. Його стиль – неприкаяність.

Темно-сірий впливає важче, приглушує збудження.

Сталеві та димчасті відтінки – це вибір для офісів та кабінетів.

А ось ще цікаве: коли людина відчуває провину, вона підсвідомо заперечує яскраві відтінки та віддає перевагу сірому.

Коментарі відсутні.

Залишити коментар

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: