Світло в дизайні інтер’єрів

Світло в дизайні інтер’єрів


  • Дизайн інтер'єрів Львів

    Дизайн інтер'єрів Львів

Один із найважливіших законів створення вдалого інтер’єру – це правельне володіння світлом. За допомогою світла Ви можете створити що завгодно: від бездушної та нудної кімнатки до спокійного та розслаблюючого житлового простору. Володіння світлом – це насправді дещо значно більше ніж просто вміння розбиратись у вимикачах, розетках, світильниках і лампах.
Є два моменти, які потрібно пам’ятати при розробці дизайну. По-перше необхідно забезпечити максимум денного світла! Природне світло впливає не тільки на вигляд інтер’єру, а й на наше здоров’я та самопочуття. Наука давно довела, що люди тягнуться до світла не менше ніж рослини. У світлих приміщеннях людина відчуває себе впевненіше, ніж у темних. В італійців є приказка: « У дім, в якому мало сонячного світла скоро завітає лікар».
Другий аспект: чудово підібране штучне освітлення може докорінно змінити вашу кімнату. Навіть інтер’єр, який під сонячним світлом здається яскравим та сміливим, ввечері, під добре підібраним освітленням, може стати вишуканим та інтимним.

Читайте також: Колір в дизайні інтер’єрів

Із чого почати?
Починаємо з денного світла. Його не буває забагато. Якщо вікна кімнати, яку Ви будете переплановувати, виходять на північ або південь, Вам залишається тільки поспівчувати, адже з цих сторін найслабше освітлення. Проте, цю проблему можна вирішити установкою дзеркал (для розповсюдження світла), підлоги з відбиваючою поверхнею (гаприклад ламінат) та просто не загороджувати нічим вікно.
Слід також звернути увагу на сезонні зміни кількості світла. Кімната наповнена літнім світлом може разюче відрізнятися від себе зимою. Тут можна погратися з кольорами – підібрати такі, які не будуть сильно тьмяніти або навпаки, бути занадто яскравими при зміні світла. Світло, це спектр червоного, синього, жовтого, оранжевого, зеленого, синього та фіолетового. При потраплянні світла на поверхні, пофарбовані будь-яким з цих кольорів, воно поглинатиметься та кімната буде більш тьмяною. Проте, блідо-синій, блідо-зелений, блідо-червоний чудово відбивають світло та наповнюють кімнату затишком.

Читайте також: Простір в дизайні інтер’єрів

Штучне світло… Хоч ніщо і не зрівняється із природнім сонячним світлом, воно недоступне нам упродовж всієї доби (якщо ви не живете за полярним колом, де півроку – день, півроку – ніч). Штучне світло не завжди корисне, проте воно необхідне. Окрім свого прямого призначення, освітлення може створювати затишок та інтимну атмосферу. 

Штучного світла також має бути багато. Має бути багато джерел світла, кожне з яких має виконувати певну роль. Найважливішим повинно бути фонове світло, саме воно створює тепло та атмосферу. Другу по значимості роль виконують елементи, які освітлюють ділянки кімнат, наприклад, настінні лампи. І наостанок, подумайте про світло, яке буде акцентувати увагу на окремих елементах інтер’єру, наприклад, на комоді чи на столі. Продумайте схему розміщення елементів світла. Деякі види світла підходять для окремих кімнат та потреб. Невеликі, малопотужні світильники чудово підійдуть для кухні, адже вони не створюватимуть тіней. Лампи білого світла підійдуть для домашньої бібліотеки. Для вітальні та спальні підійдуть лампи з теплими тонами. Для коридору – із більш холодними.
Щиро сподіваємося, що наші поради стануть вам у нагоді.

Більше про світло в інтер’єрі Ви зможете дізнатись переглянувши дане відео: 

 

Коментарі відсутні.

Залишити коментар

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: