Візерунки та текстури в дизайні інтер’єрів

Візерунки та текстури в дизайні інтер’єрів


  • Шпалери, візерунки і текстури в дизайні інтер'єрів

    Шпалери, візерунки і текстури в дизайні інтер'єрів

Згадайте картину дитинства: Ви на колінах у бабусі, а за її радісним лицем красиві шпалери на стіні. Що там було? Квіти? Дерева? Чи якась абстракція? Економно, зручно, проте трішки нудно та старомодно. Ви ж не будете клеїти такі у своєму модерновому домі? Але не слід недооцінювати важливість візерунків та текстур у дизайні. Сьогодні поговоримо про них.
Багато хто з вас скаже, що навчитися правильно використовувати їх – дуже складно. Проте існує декілька основних і нескладних правил, які допоможуть вам правильно створити свій інтер’єр.

Читайте також: Світло у дизайні інтер’єрів 

Використання візерунків – це дешево та цікаво, проте часто не береться до уваги. Візерунок, який правильно підібрали – це чудовий спосіб «оживити» кімнату, надати індивідуальності. Він може повністю змінити ваше відчуття простору в кімнаті, зробити радикально іншою, ніж вона була до того. Сьогодні часто використовують дивні та кричущі рисунки. Для створення домашнього інтер’єру, ми б рекомендували вам вибрати щось стриманіше та спокійніше. Візерунок зможе показати хід та напрям ваших думок. Думаєте відкрито та просто – підійдуть ромашки на стінах. Думаєте романтично – витончені лінії. Агресивно та провокативно – абстракції або сюрреалізм.
Малюнок – це перше що ми бачимо, входячи в кімнату. Важко знайти людину, яка не хоче торкнутися красивого малюнку, хоча би поглядом.
Перше правило для візерунків: найкраще вони виглядатимуть при правильних пропорціях. Візерунок не повинен обрізатися біля підлоги чи стелі, в такому разі кімната здаватиметься нижчою.
Друге – на маленькій стіні візерунок із малою кількістю деталей і повторів буде швидше відволікати, ніж прикрашати. Ви постійно на підсвідомому рівні будете хотіти перерахувати всі повтори. Тому обов’язково зважайте на розміри стіни.
Третє – при використанні геометричних візерунків, особливо ліній, кімната значно збільшуватиметься візуально. Для маленьких кімнат це чудовий варіант «розширення», а от у великих кімнатах може виникнути відчуття дискомфорту.

Читайте також: Колір у дизайні інтер’єрів 

А тепер детальніше про те що можна відчути та до чого можна доторкнутися. Про текстуру.
Вона необов’язково має бути дорогою та розкішною. Можна обійтися дешевими та доступними поверхнями. Текстура це не тільки рельєф на шпалерах, це те що ми відчуваємо, коли, буквально, доторкаємося до нашого інтер’єру. Повсякденні предмети, як от дерев’яна рамка для фото або килимок для столику мають приємну домашню текстуру, відчуття від якої чудово поєднуються із затишною домашньою атмосферою. Найкраща текстура у натуральних матеріалів. Важливим моментом при створенні чудового інтер’єру є денне світло. Воно впливає і на текстуру.

Читайте також: Простір у дизайні інтер’єрів 

Отже, підведемо підсумок уроку. Візерунки можуть візуально збільшити кімнату, виразити внутрішній світ власника, створити атмосферу. Текстури дуже важливі для людини, адже саме вони найбільше використовують одне з важливих відчуттів людини – дотик.
Сподіваємося, наш урок стане вам у нагоді при створенні дизайну вашої мрії.

Більше про візерунки і тестури в інтер’єрі Ви зможете дізнатись переглянувши дане відео: 

 

1 ответ

  1. […] Читайте також: Візерунки та текстури в дизайні інтер&#82… […]

Залишити коментар

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: